Repülőjáratot indítanak a világ egyik legeldugottabb szigetére

Várják a turistákat.

szent ilona sziget

Az Atlanti-óceán déli részén rejtőző Szent Ilona távoli elhelyezkedése miatt eddig nehéz volt megközelíteni, ám az újonnan induló repülőgépjáratoknak köszönhetően mostantól egyszerűbb dolguk lesz az utazóknak. A világ legidősebb teknősének otthon adó szigetet csupán négyezer ember lakja, területe pedig tele van szebbnél szebb természeti látnivalókkal.


Az Afrika és Dél-Amerika között található Szent Ilona-szigetet elsősorban az ide száműzött Napóleon császár miatt ismerhetik, de az idén 192 éves óriásteknősről, Jonatánról is ismerős lehet. Távoli elhelyezkedése miatt viszont 2023-ban is csupán 2100 utazó vállalkozott arra, hogy felfedezze a sziget látnivalóit, mostantól viszont új, közvetlen járatokat indítottak területére.

A repülőgépek hetente egyszer, a dél-afrikai Johannesburgból indulnak, de a nyári időszakban várhatóan sűrítenek a járatokon.

Jonatánról itt írtunk bővebben: Közelít a harmadik évszázadához Jonathan, a világ legidősebb gerincese

A mindössze 75 négyzetkilométeres sziget biodiverzitás tekintetében rendkívül gazdagnak mondható: ahogy az Euronews is írja, Szent Ilonán több mint 500 olyan faj található, amely a világ egyetlen másik pontján sem fordul elő – köztük mintegy 45 növénnyel és páfránnyal.

A trópusi erdőktől kezdve a napsütötte legelőkön át egészen a vulkanikus sziklákig, a látogatók egy órányi autóút során változatos tájakkal találkozhatnak. Ennek megfelelően számos túraútvonal fut végig a szigeten; az egyik legnépszerűbb pontnak a 820 méter magas Diana’s Peak számít.

Erre járva nem érdemes kihagyni a Blue Point útvonalat, ahonnan pazar kilátás nyílik a sziget tengerpartjaira, de a különleges, szív alakú vízesésre is megéri időt szakítani – ezt a legkönnyebben Jamestownból érhetjük el.

Bakancslistás élménynek számít továbbá a chilei ördögráják, illetve a bálnacápák társaságában történő úszkálás. Utóbbiakat leggyakrabban december és március közötti nyári időszakban lehet megfigyelni. Júniustól decemberig ráadásul hosszúszárnyú bálnákkal is találkozhatunk.

Fontos tudnivalók

Ugyan a dél-afrikai Airlink légitársaság jóvoltából már egyszerűbben is el lehet jutni a szigetre, mivel Szent Ilona csak mostanában kezdett nagyobb figyelmet tulajdonítani a modern turizmusra, ezért van pár dolog, amit érdemes tudnunk.

A szigeten például egyáltalán nincs ATM-szolgáltatás, és bankkártyás fizetésre is alig van lehetőség.

Az Ausztráliához közeli Utuapuán más a helyzet: A világ egyik legeldugottabb szigetén még pénzt sem használnak

A sziget brit tartományként működik, így a fizetőeszköz is az angol font. Az egyetlen helyi bank ugyanakkor létrehozott egy Tourist Card nevű applikációt, amit bankkártyánk segítségével is fel tudunk tölteni, a kártyát pedig a sziget minden pontján elfogadják.

Szent Ilonán a szélessávú internetet is csak nemrég vezették be, így a turistáknak azt javasolják, hogy még érkezésük előtt töltsék le a szükséges térképeket.

A WiFi-szolgáltatás és a mobilinternet is akadozhat, nem beszélve arról, hogy drága is lehet a használatuk.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!

AMI MÉG ÉRDEKELHET