Így ünnepelték a Nyúl évét a világon!
Lenyűgöző képek a kínai újév fesztiváljáról, a világ minden pontjáról.

2023. február 2-án kezdődött a kínai újév, vagyis a Holdújév, ami nemcsak Kínában, de Koreában, Japánban és Vietnámban is az egyik legfontosabb ünnepnek számít. A kínaiak mindig a hivatalos naptárból tudják meg, mikorra esik a Holdújév, akárcsak nálunk a húsvét. Lássuk, idén hogyan ünnepelték világszerte ezt a fontos, szimbólumokban gazdag ünnepet!
A kínai Holdújév télűző ünnep, mint nálunk a farsang, csak Kínában van egy erős spirituális oldala is az ünneplésnek: ilyenkor a kínaiak alaposan kitakarítják az otthonukat, hogy megtisztítsák az elmúlt év ártalmas hatásaitól, majd a jó szerencséért imádkoznak. Azonban az ünnep napján tilos házimunkát végezni és tisztálkodni, és nem szabad kimondani a négyes szót, mert az kínaiul hasonlít a halál szóra, ami balszerencsét hoz.
Az újév színe
Az ünnep színe a piros, ezért ilyenkor piros papírba csomagolt jókívánságokat, kedves üzeneteket, ajándékokat adnak egymásnak az emberek.
A PIROS A JÓLÉT, A BŐSÉG, A SZERENCSE SZÍNE – EZÉRT MINDEN DÍSZÍTÉS, CSOMAG, DOBOZ EBBEN A SZÍNBEN POMPÁZIK.
Ebben az időszakban a világ több pontján is piros lámpásokat láthatsz, a helyi kínai közösségek felvonulásokkal ünneplik az újévet, látványos jelmezekben mulatnak és persze megszervezik a tradicionális sárkány- és oroszlántáncot is.
Mit hoz a Nyúl éve?
Azt már most lehet tudni, hogy elsősorban azoknak hoz majd szerencsét, akik a Nyúl évében születtek. Idén Víz Nyúl éve van, ami a hiedelem szerint reményt hozó év lesz, ám általánosságban elmondható, hogy a nyúl a hosszú élet, a béke és a jólét szimbóluma a kínai kultúrában, tehát egy nyugodt, reményteljes, szerencsés évért imádkoznak azok, akik hisznek a kínai asztrológiában.