Világjárás webkamerákon keresztül
Kukkold meg velünk neten, amit most nem nézhetünk meg élőben!

Még soha nem volt lehetőségünk ennyi virtuális kalandra, mint az utóbbi egy évben, és bár ez nem pótolja a személyes élményeket, kedvcsinálónak kiváló! Ne arra fókuszáljunk, hogy per pillanat mit nem láthatjuk élőben, hanem tervezgessünk! Megnézzük jövő télen a jeruzsálemi Siratófalat? Elutazzunk élőben megnézni az Etnát? A világ webkameráinak segítségével hirtelen ott teremhetünk a velencei Szent Márk téren vagy a jordán Petra sziklavárosánál.
Etna, Szicília, Olaszország
Nehéz volt az utóbbi időben kikerülni a szicílíliai vulkanikus hegyről, az Etnáról szóló híreket, hiszen hetek óta aktív. A rétegvulkán 3329 méter magasan emelkedik a csodás olasz falvak fölé, ezzel Európa legmagasabb vulkanikus hegye, de a kitörések miatt folyamatosan változik a mérete. A hegy jelenleg is aktív, és mint mindig, most is nagyon érdekes kutatási adatokkal szolgál. Most a Skyline oldalán megnézhetjük az Etnát, ha újra pöfékelni kezd. Ha kíváncsiak vagyunk az elmúlt egy napra, a videó alatt time lapse módra is állíthatjuk a közvetítést.
Siratófal, Jeruzsálem, Izrael
Siratófal, háttérben pedig a Sziklamecset, Jeruzsálem
Fotó: 123rf
A zsidók, a keresztények és a muzulmánok szent helye Jeruzsálem, de talán az egyik legősibb és legfontosabb spotja a Siratófal, azaz a már leomlott Második templom egyik támfala, amely i.e. 516-ban épült. A Siratófal webkamerás közvetítésén a bal oldalon a férfiak imádkoznak, a jobb oldalon a nők mehetnek a falhoz – érdemes a közvetítésen azt is megfigyelni, ahogy a nők „tolatva" hagyják el a leválasztott területet, ugyanis nem szabad a falnak hátat fordítaniuk. A háttérben az aranykupolás Sziklamecset látható, amely szintén Jeruzsálem egyik jelképe, és az iszlám legfontosabb szent helye.
Róma, Olaszország
Spanyol lépcső, amikor nincs járvány, Róma
Fotó: 123rf
Rómában 2 webkamerát is érdemes csekkolni, mindkettőnél megdöbbentő, hogy tavasz közepe van és szinte nincs ember a felvételeken, békeidőben tömeg van a Trevi-kútnál és a Spanyol lépcsőnél is. Utóbbinál ráadásul egy széles bevásárlóutca is van, csupa olasz és nemzetközi divatmárka üzlete, kirakata vonzza egész évben a turistákat, most jó, ha 20 ember látható az élő videón.
London, Nagy-Britannia
London belvárosa
Fotó: Unsplash
London történelme olyan gazdag, hogy lépten nyomon látnivalóba, érdekességekbe botlunk. Mivel a járvány lehetetlenné teszi, hogy a közeljövőben turistaként Londonba betegyük a lábunkat, próbáljuk ki a tematikus és virtuális városnézést a Footprints of London oldalán. A londoni virtuális túrák ötvözik az élő videóhívásos prezentációkat a történelmi előadásokkal. A Footprints akkreditált idegenvezetői tartják az előadást, a témákat persze nekünk kell kiválasztani és megvásárolni a 6 fontos jegyet. Ilyen és ehhez hasonló című túrák vannak: Subterranean London, Art Deco Theatreland, Tracing the Tudors és Adventures in Shakespeare's Bankside: Bears, Bards and Bawds.
Madrid, Spanyolország
Atocha főpályaudvar, Madrid
Fotó: Unsplash
A Hey Go oldalán szintén szervezett városnéző túrákon vehetünk részt, akár Madridban, Lyonban, Cuzcóban vagy Kiotóban. Minden nap 12 túra van, amire előre is foglalhatunk magunknak helyet: a 45 perces idegenvezetést helyiek tartják, akik jól ismerik a város sajátosságait, érdekességeket, amelyeket lehet, hogy hátizsákos turistaként nem tudnánk meg senkitől. A Hey Gónál pluszpont, hogy a chatfunkcióval interaktívvá tehetjük az idegenvezetés, minden kérdésünkre választ kaphatunk. A virtuális túrákon a legnépszerűbb téma persze az, hogy a világ egyes helyein most milyen fázisban van a pandémia és milyen szigorúak a korlátozások, vagy hogy hogyan érinti a helyieket a koronavírus-járvány. A kínálatban jelenleg 636 túra van 122 különböző (és egyre növekvő) helyszínnel. Amíg nem lehet utazni, vigyáznunk kell, nehogy Hey Go-függők legyünk!