Tegyél jót a luxusszafariddal!
Utazz tudatosan, nyaralásoddal pedig támogass rezervátumokat, nemzeti parkokat, eltűnő fajokat!

Afrika kapcsán az egyik podcast adásunk arról szólt, milyen hatása van az ott élőkre egy afrikai önkénteskedésnek, most pedig arra adunk tippeket, hogyan válassz afrikai szafariprogramot, hogy azzal a helyieket, a rezervátumokat és a vadon élő állatokat is támogasd.
Készen állsz rá, hogy nyitott terepjáróval járd az afrikai szavannát, nomád módon aludj a szabad ég alatt, a naplementét és a napfelkeltét is a vadállatok közelében töltsd? Ha igen a válasz, úgy az utazásod megszervezése nemcsak abból áll, hogy megvedd a repjegyet és bérelj egy szuper hotelszobát. Ennél egy kicsit több utánjárásra lesz szükséged, főleg, ha a kalandra fenntarthatóan, környezetbarát módon vállalkozol. Alábbi összeállításunkban olyan szafarikat mutatunk, amelyek pozitív hatással vannak a fontos vadvilággal rendelkező területekre, természetvédelmi projektekre és helyi közösségekre.
Nyugat-tanzániai szafari
Fotó: Unsplash
Mit szólnál egy olyan kevésbé népszerű, messzebbi szafariprogramhoz, mint a Mahale-hegységben található, egyedülálló csimpánztúra? Az odaút alatt persze láthatsz más vadon élő állatokat is, de a cél az, hogy megnézd a csimpánzokat természetes közegükben. Ha útra kelnél, a Nomad Tanzania szervezetet keresd és náluk foglalj szállást is. Az ebből és a szafari díjából befolyó összeget a The Nature Conservancy és a Katumbi Clinic & School kapja.
Luxusszafari Zimbabwéban
Hwange Nemzeti Park
Fotó: Unsplash
Nem is gondolnád, mennyi látnivaló van ebben a hatalmas afrikai országban. Egy szafari körutazáson rengeteg természeti szépséget láthatsz: bejárhatod a Hwange Nemzeti Parkot, a Kariba-tavat és a Matusadona Nemzeti Parkot, a Mana Poolst és a Victoria-vízesést. Hogy nyugodtan utazhass, válassz megbízható szervezőirodát, amely mindent előre, napról napra megtervez. Igaz, így valószínűleg borsosabb lesz a kirándulás ára, viszont gondolj arra, hogy nagyon szegény országba érkezel, ahol a turizmusból befolyó összegből próbálják helyreállítani az orvvadászattal és az erdőirtásokkal okozott kárt. A Wayfair Travel oldalán megtalálod a részleteket.
Ismerkedés ugandai törzsekkel
Fotó: Facebook
Olyan kultúrsokk érhet, ha megismerkedsz az ugandai nomád törzsekkel, amelyre ma már máshol valószínűleg nincs lehetőséged a világon. Az itt élő népcsoportok táboraiban lehetőség van faházakban megszállni, ahol persze éjjel-nappal lesheted a vadállatokat is. A Reteti Elephant Sanctuary (elefántmenhely) és a Namunyak Conservancy igazán izgalmas úti cél lehet, és az utazás során öt helyi törzset is megismerhetsz, a bevétel pedig a szervezetet és az őslakosokat illeti.
Kenya és a Seychelles-szigetek
Seychelles-szigetek
Fotó: 123RF
A szafarizást össze lehet kapcsolni tengerparti pihenéssel is: tökéletes kombináció például egy ötnapos kenyai szafari és utána egy hét pihenés a Seychelles-szigeteken. Kelet-Afrika és az India-óceán tökéletes párosítás egy tartalmas nyaraláshoz, ha pedig jót is szeretnél tenni, akkor fedezd fel Kenya híres nemzeti parkjait, amelyek teljes egészében a turizmusból befolyt összegből épültek és abból is üzemelnek. A Seychelles-szigetek szintén természetvédelmi terület, az UNESCO világörökség része: a Island Conservation Centre oldalán tájékozódhatsz arról, hol érdemes megszállni, merre indulj, ha vadon élő állatokra vagy kíváncsi. A szállásból befolyó összeget a környezetvédelmi szervezet kapja meg.
Irány Botswana!
Okavango
Fotó: Unsplash
Szánj két hetet Botswanára, és cserébe kivételes szafaritáborokat, hihetetlen vadvilági találkozásokat és a hatalmas Victoria-vízesést kapod. Botswanában tényleg luxuskörülmények között élvezheted a vadont, hiszen több prémiumszálloda közül is választhatsz. Mivel az ország szárazföldjének csaknem egyötöde különleges vadrezervátum – ez egy kivételesen nagy arány –, és ezeknek a vad területeknek a megőrzése teljesen a turizmustól függ, ha ott nyaralsz, azzal a fennmaradásukat biztosíthatod.