Mesterséges korallzátony lehet a milliomosok új kedvence

Félmillió négyzetméteres korallzátony létrehozását tervezi Dubaj partjainál egy ingatlanfejlesztő.

Dubajban megállíthatatlan a városfejlesztés, ami nincs az országban (azaz a sivatagban), azt megtervezik és néhány éven belül fel is építik: megteremtették a legnagyobb mesterséges homokszigetét, a Palm Islands-t, most pedig a megmaradt néhány korallból korallzátonyokat hoznak létre, amivel igazi karibi hangulatot teremtenek majd.

A koronavírus-járvány ellenére az építkezés rohamosan folytatódik a Heart of Europe elnevezésű ambiciózus projekten, amely Dubaj partjain élesztené újjá a népszerű európai úti célok szellemiségét. A The World mesterséges szigetcsoport részeként épülő hatalmas üdülőhely-projekt mögött álló Kleindienst ingatlanfejlesztő csoport külön intézetet alapított a könyék koralljainak gondozására és regenerálására.

Megmentik a korallokat

Fotó: Heart of Europe

Ehhez a koralldarabokat egy kis elektromos fűrésszel megvágják, ezzel a veszélyeztetett virágállatok számára lehetővé teszik, hogy akár több száz alkalommal is regenerálódjanak. A koralldarabokat ezután víztartályokban tárolják, tengerbiológusok csapata kíséri figyelemmel a fejlődésüket, amíg kellően meg nem nőnek ahhoz, hogy újabb zátonyt hozzanak létre.

Egy 2018-as tanulmány megállapította, hogy az Egyesült Arab Emírségek koralljainak 73 százaléka elpusztult, főként a klímakrízis és az emberi tevékenység következtében.

Környezetvédelem vagy Fenntartható luxus

Fotó: Heart of Europe

A Kleindienst csoport kijelentette: a Heart of Europe projekt célja annak bemutatása, hogy a gazdasági fejlődés és a tengeri élővilág közösen létezhet fenntartható környezetben. A korallok a luxusszállodák, a 4000 lakóingatlan és a több mint 50 turisztikai látványosság (beleértve a Seahorse úszó villákat is) tereprendezésének fő elemei.

20 millió eurós úszó villák

Fotó: Heart of Europe

A projektben olyan lebegő villák terveit láthatjuk, amelyeknek a legalsó szintje a víz alatt van. A Floating Seahorse villák ára egyenként 20 millió euró. Nemcsak luxusvillákat hoznak majd létre, hanem búvárparadicsomot is, hiszen a korallokkal visszaköltöztetik a többi tengeri élőlényt is. Kérdés, hogy valóban fenntartható lesz-e a Heart of Europe komplexum, ha a korallok ilyen terhelés mellett szintén elkezdenek majd pusztulni.

AMI MÉG ÉRDEKELHET